• Įveskite tel. nr. ir mes perskambinsime

Kaip teisingai rūšiuoti šiukšles?

Turbūt, kad dar šiais laikais yra žmonės, kurie vis dar nežino kaip reikia rūšiuoti šiukšles. Mes Jums rekomenduojame kelias taisykles kaip reiktų elgtis.Rūšiavimo taisyklės, į kurias reiktų atkreipti dėmesį:

  • į rūšiavimo konteinerius mesti tik švarią pakuotę. Plastikinius, metalinius indėlius ir stiklo tarą išplauti. Perdirbimui netinka aliejumi ar riebalais užterštos pakuotės. Nešvari tara gali užteršti ir kitas konteineryje esančias pakuotes. Kuo švaresnė tara – tuo geresnė jos kokybė ir perdirbus gaunamas geresnės kokybės produktas.
  • į rūšiavimo konteinerius mesti tik sausą pakuotę. Šlapia pakuotė gali sudrėkinti ir kitas ir suprastinti jos kokybę. Tai ypač aktualu popieriui, nes šlapias popierius tampa tarsi košė ir yra nebetinkamas perdirbti.
  • į popieriaus konteinerį mesti tik plastiku nepadengtą popierių. Toks popierius netinkamas perdirbti, tad mesti jį į bendrą atliekų konteinerį.
  • nemesti į rūšiavimo konteinerius pakuočių nuo įvairių cheminių medžiagų: skiediklių, valiklių, dezinfekcijos priemonių, įvairių statybose naudojamų skysčių (gruntas, dažai ir pan.). Į konteinerius taip pat negalima mesti kitų pavojingų medžiagų, tam yra skirtos atliekų surinkimo aikštelės.
  • esant galimybei, stenktis nuo stiklo taros nulupti etiketes.
  • atkreipkite dėmesį, kad Lietuvoje nėra metalui skirto rūšiavimo konteinerio. Skirtingos įmonės metalą priima į skirtingus konteinerius: plastiko arba stiklo. Paskaitykite užrašus ant konteinerių prieš mesdami. - nepamirškite, kad priduodant metalą, galite gauti pinigų. Į konteinerius rekomenduojama mesti tik įvairią pakuotę ar kitas smulkias atliekas. Didesnių gabaritų metalines atliekas priduokite į metalo laužo supirkimo punktą.
  • atminkite, kad į rūšiavimo konteinerius reikia mesti tik įvairias pakuotes ar kitas smulkesnes, buityje pasitaikančias atliekas. Jeigu daiktas akivaizdžiai netelpa pro rūšiavimo konteinerio skylę, jo ten mesti nevalia. Stambiagabaritinės, statybinės, metalo laužas, pavojingos, medicininės, elektronikos (įskaitant elektros lemputes ir baterijas) surenkamos tam skirtose vietose.
  • buityje gali pasitaikyti įvairių atliekų ir gali būti sunku pasirinkti tinkamą konteinerį, bet pasistenkite logiškai nuspręsti, kuris konteineris tai atliekai tinkamiausias. Jei konkreti atlieka Jums akivaizdžiai nepanaši nei į popierių, nei į plastiką, nei į stiklą arba tai mišrios sudėties daiktas/pakuotė
  • greičiausiai ji nebus perdirbama, meskite į buitines atliekas. Auksinė rūšiavimo taisyklė: jei tikrai nežinote ar mesti – vistiek meskite. Perdirbimo įmonėse dirbantys darbuotojai patys atsirinks jiems tinkamas perdirbti pakuotes, tačiau darykite tai proto ribose.

Kur, ką mesti?

Plastiko konteineris (GELTONAS)

  1. plastikinius butelius nuo limonado, mineralinio, alaus ir pan.
  2. polietileno plėvelę
  3. polietileno maišelius
  4. indelius nuo padažų, jogurto, majonezo, jogurto ir pan.
  5. indelius nuo skalbiklių, indų ploviklio, šampūno ir kt.
  6. plastikinę pakuotę nuo makaronų, ryžių, pieno, varškės ir pan.
  7. plastikinius žaislus
  8. plastikinius indus
  9. „tetrapak“ pakuotę
  10. plastikiniai kamšteliai

NETINKA: nešvari, šlapia, riebalais užteršta pakuotė. Tara, kurioje buvo cheminės medžiagos.

Stiklo konteineris (ŽALIAS)

  1. stiklinius butelius
  2. stiklainius
  3. stiklinius indus
  4. įvairų stiklo dūžį
  5. paprastų langų stiklą

NETINKA: porcelianas, krištolas, keramika, elektros lemputės, veidrodžiai, vaistų buteliukai, ampulės, automobilio langai, armuotas stiklas.

Popieriaus konteineris (MĖLYNAS)

  1. laikraščius
  2. žurnalus
  3. popierių
  4. kartoną
  5. popierines ir kartotines pakuotes
  6. knygas (bet jas geriau padovanoti bibliotekai)

NETINKA: dėžės nuo picos, tapetai, servetėlės, tualetinis popierius, kalkinis popierius, popierinės nosinaitės, pakeliai nuo traškučių.

Metalinės atliekos (GELTONAS arba ŽALIAS). Primename, kad skirtingos įmonės, metalines pakuotes priima į skirtingus konteinerius. Ant konteinerių būna visad parašyta kur mesti metalines atliekas!

  1. skardines nuo gėrimų
  2. konservų dėžutes
  3. metalinius dangtelius
  4. foliją (tik švarią, neužterštą maisto, riebalų likučiais)
  5. aliuminio dangteliai (nuo grietinės, jogurto pakuočių ir pan.)
  6. dažytas ir emaliuotas metalas
  7. kiti metaliniai daiktai

NETINKA: dažais ar kt. cheminėmis medžiagomis užteršta tara, aerozolių flakonai, folija

© 2022 Šiukšlių tvarkymas Visos teisės saugomos